неділя, 21 жовтня 2018 р.

Аналіз уроку
У 1 класі
З англійської мови
        
         Мною був проведений урок англійської мови в 1 класі на тему «Моя сімя». Даний урок можна проводити як урок систематизації та узагальнення лексико-граматичного матеріалу по темі «Сімя».
         Тема уроку і мета відповідають місцю уроку в навчальному плані, вимогам програми навчання іноземної мови, віку учнів, їх інтересам, проблемам і пізнавальним можливостям, так як при розробці уроку я спиралась на методичні рекомендації навчально-методичного комплекту для 1-го класу загальноосвітніх навчальних закладів.

Тип уроку: урок повторення та систематизації знань.

Форма уроку: нетрадиційний урок з над предметних зв’язків шляхом інтеграції англійської мови й навколишнього світу.
         Даний підхід дозволяє підсилити прикладну значимість ІМ як засобу для розширення загального кругозору, а також сприяти вихованню потреби в практичному застосуванні ІМ. Урок орієнтований на оволодіння такими аспектами мови, як фонетика, лексика, граматика.

Мета уроку: вдосконалення мовних навичок учнів з лексико-граматичного матеріалу «Моя сімя».

Дана мета зумовила вирішення таких завдань:
Освітні:
1.     Повторення вивченої раніше лексики по темі «Сімя».
2.     Удосконалення навичок монологічного мовлення учнів.
3.     Вчити учнів висловлюватись по темі.
Розвиваючі:
1.     Розвиток образного мислення учнів.
2.     Розвиток уваги.
Виховні:
1.     Розвиток інтересу до предмета і підтримка високого рівня мотивації для вивчення іноземної мови.
2.     Виховання шанобливого ставлення до природи.
         Згідно цілям і завданням були обрані етапи уроку, а відповідно етапам були запровадженні види діяльності.
         Організація учнів до уроку налаштувала учнів на предмет «іноземна мова». Спираючись на наочний матеріал, учні самостійно змогли визначити тему уроку. Завдання уроку були оголошені англійською мовою й прокоментовані українською, враховуючи вікові особливості дітей.
         В ході мовної розминки відбулася настройка апарату артикуляції і робота над чіткою вимовою. Учні шляхом асоціативного методу (підказка рухами) мали дати відповіді на запитання вчителя. Метою розминки було вдосконалення граматичних навичок відповідей на запитання. Робота проводилася в режимі «Учитель-учень».
         Наступний вид діяльності – основна частина уроку почалась з бесіди з теми «Сім’я». Потім учні повторювали лексичний і граматичний матеріал, розвиваючи навички читання.
         На уроці була проведена фізкультхвилинка, як елемент здоров’язберігаючих технологій.
         Наступним етапом булла рольова гра. Всі етапи уроку були логічно взаємопов’язані і спрямовані на головний етап – вдосконалення мовних навичок учнів з лексико-граматичним матеріалом з теми «Сім’я». Принцип систематичності та послідовності формування знань, умінь і навичок дотримувався правильно, був перехід від простих завдань до складніших.
         В ході уроку були використані фронтальна, групова форми роботи, робота в парах. Види діяльності постійно змінювалися, завдяки чому підтримувався позитивний настрій і досить швидкий темп проведення заняття. Час було розподілено раціонально, що дозволило пройти весь запланований матеріал. На уроці досить повно представлені такі форми роботи, як учень-учитель, учень-учень.
         Як засіб обліку, контролю і оцінки оволодіння учнями іншомовним матеріалом, навичками і вміннями іншомовного мовлення були використані питально-відповідна робота, усний виступ.
         На уроці були реалізовані такі принципи:
Принцип спрямованості навчання на комплексне вирішення завдань;
Принцип доступності.
         Розвиток учнів на уроці здійснювався в повній мірі, були задіяні всі учні.
         Структура уроку повністю відповідала логіці проведення заявленого типу уроку, так як моєю основною метою було створення умов для узагальнення раніше вивченого матеріалу по темі.
         На уроці використані засоби ІКТ: відео додаток до підручника.
         Учні на уроці були уважні, активні.
         Я вважаю, що обрана форма навчальної діяльності школярів була достатньо ефективною. Були дотримані з мого боку норми педагогічної етики та такту, культура спілкування «учитель-учень».
         На уроці була створена доброзичлива психологічна атмосфера, що характеризується взаємною зацікавленістю всіх учасників уроку.


Конспект уроку англійської мови в першому класі
Результат пошуку зображень за запитом "моя сімя"
Тема: "Му Family"- "Моя родина"
Мета: повторити раніше вивчені слова та структури, формувати уявлення про звукову систему англійської мови, ввести нові лексичні одиниці з теми "Му Family",вчити впізнавати їх та застосовувати у мовленні; формувати уміння в учнів самостійно працювати над завданнями; розвивати уяву, слухову пам'ять, образне мислення, мотивацію ознайомлення з комунікативною перспективою мовлення; виховувати повагу до своїх товаришів, членів родини.
Обладнання: СD- програвач, флеш-картки із зображнням букв, членів родини, підручники, робочі зошити, кольорові олівці.
Хід уроку
1.               Початок уроку.                                                                                                             
  1.1 Привітання
Т:Good morning! СІ: Good morning!
1.2 Т: А як ще можна вітатися по-англійськи?                                                                           
 Сl: Неllо! Ні!                                                                              
Т: Gооd оf уоu!
Учні виконують пісню "НеІІо" Song                                                                               
НеІІо, hеІІо, hеІІо!                                                                               Неllо, friendshеІІо!                                                                            НеІІо- hi! Неllо-hі!                                                                                Ноогау! НеІІо- hі!                                                                                Ноогау! НеІІо- hі!
3.           Повторення раніше вивчених структур, слів
Т: Діти, до нас завітали сьогодні гості на урок. Але вони чомусь не
розмовляють. Давайте трішки почаклуємо.
СІ: Маgіс "Аbга Саdаbrа"
Т: А ось бачите. Наші гості заговорили.
Smі1еу: НеІІо! Im Smіlеу!
Liz: Ні! Im Liz!
4.           Аудіювання
S: НеІІо Liz! Ноw аге уоu?                                                                         L: Im finе. Тhank уоu. Аnd уоu                                              
S: I’m finе, thanks.

Учні в парах відтворюють діалог. Р1: Неllо, Solomіа! Ноw аге уоu? Р2: Im finе. Тhank уоu. Аnd уоu? Р1: Im finе. Thanks.
6. Робота з алфавітом
                 Повторення вивчених букв: Аа, ВЬ, Сс, Dd, Ее, Ff
                  З'єднати велику букву з малою.
                 Повторення  слів на вивчені букви. Учні називають слова, зображені на флеш- картках.
                  Знайти букву, з якої починається слово і показати її на таблиці з алфавітом. При цьому вчитель нагадує дітям, що букву ми бачимо очками, а звук- чуємо вушками.
Stand up, sit down,
Keep moving,
We are at school today!
                                                 Open your books,                                                      Close your books,
Keep moving.
We are at school today!

                 Повторення вивчених слів: реn, реnсіl, реnсіl-bох, bооk, bаg.
                  Діти називають слова за малюнками
                 Гра 'Іs  іt а реn? - Yes, іt іs./ No, іt  іs nоt.
                      Гра "Show me..."
Т: "Show me your pen, pencil, book, bag!"
Tee- lee- lee
Here I am
Tee- lee –lee
Robot Sam!
Up and down,
Round, round...
Come with me
                                           To Toy- Toy-Land!
Liz: "І have a family: a father, a mother, a sister, a brother."
                 Перевірка зрозумілого учнями    
 Т: Про що нас повідомила Ліз?
СІ: Про те, що унеї є сім'я, тато, мама, сестра, брат.
                Повторення слів за вчителем хором, показуючи флеш-картки.
                Показуючи ті самі картки, учитель ускладнює завдання, вводячи дані слова у речення:
Т:  This is my mother                     СІ: Тhis is my mother!
                Застосування вивченої лексики з опорою на флеш-картки.                    
 Гра " Close your eyes". 
Одну картку учитель забирає, а учні повинні відгадати, якої картки не вистачає.
                Знайди пару і назви слово ( Робота з пазлами)
11 Робота в зошитах( WB, Unit 3, Lesson 1, р. 18)
                Обведи і назви. Учні обводять і розфарбовують малюнки. Далі називають членів родини.
                Які ви запам'ятали сьогодні слова?
                Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
 Goodbye, goodbye, goodbye!
Goodbye, friends, goodbye!
Goodbye-Bye!
Goodbye-Bye!

Goodbye,Goodbye,Goodbye!

Англійська мова









Конспект уроку англійської мови в 1 класі
“Школа.Шкільне приладдя ”
з використанням відео-додатка до підручника англійської мови для 1 класу О.Д.Карп’юк «English with Smiley».

                                Результат пошуку зображень за запитом "смайлики"











Урок №10.
Клас: 1

Тема: Школа. Шкільне приладдя.

Цілі: Практикувати вживання у мовленні нових лексичних одиниць, ввести літери Ee, Ff; продовжити вчити учнів виконувати інструкції англійською мовою; формувати діалогічне мовлення, вміння працювати з підручником та робочим зошитом; розвивати фонематичний слух учнів, здатність до імітації; стимулювати та підтримувати інтерес до вивчення іноземної мови.

Мовний матеріал: School. We are at school today. Take a pen (a pencil, a book, a pencil-box, a bag). Open the book! Close the book!

Обладнання: Комп’ютер, мультимедійний проектор, ПЗ “English with Smiley” (відео-додаток до підручника англійської мови для першого класу О.Д. Карп’юк), флеш-карти із зображенням літер, шкільного приладдя, підручники, робочі зошити, м’яка іграшка Смайлик.


Хід уроку
1. Початок уроку
1.1      Привітання
T: Good morning, children!
Ps: Good morning, good morning to you.
      Good morning, good morning
      We are glad to see you!
На екрані мультимедійного проектора демонструється пісня Hello Song” . Діти співають разом з учителем:
Hello, hello, hello!
Hello, friends, hello!
Hello – Hi!
Hello – Hi!
Hooray! Hello – Hi!
Hooray! Hello – Hi!
1.1             Мовна зарядка.
Діалогічне мовлення за схемами:
T↔P1, P2, P3;
P1→ P2, P2→P3.
-         How are you?
-         Thank you, I am fine.
-         Thank you, I am good.
-         Thank you, I am well.
-         Thank you, I am so-so.
-         Thank you. OK!
Гра «The Chain» за схемою T↔P1↔ P2 ↔P3;
-What is your name? → My name is …
- How old are you? → I am six
(Використання флеш карти із зображенням цифр)
2. Основна частина уроку
2.1 Введення нової лексики.
Учитель використовує ПЗ “English with Smiley” (Unit 2, «Words», «Games»)
Учні повторюють за диктором слова, словосполучення, речення, використовують інструкції, називають потрібне слово.
2.2 Прослухування та використання інструкцій.
Гра «Smiley says».
T: Take a pen (a pencil, a book, a pencil-box, a bag)
Ps: It is a pen (a pencil, a book, a pencil-box, a bag)
Учитель тримає в руках мяку іграшку Смайлик, який «просить» учня виконати ту чи іншу дію і дати відповідь на запитання. Якщо учень правильно виконує і відповідає, Смайлик повертається до нього усміхненою стороною, якщо помиляється - Смайлик «засмучується»!
T: Smiley is glad.
Smiley is happy.
Smiley is sad.
2.3 Фізкультхвилинка.
Використовується ПЗ “English with Smiley” (Unit 2, “Songs”). Учні виконують рухи та співають пісню.
Stand up,
Sit down,
Keep moving.
We are at school today!
Open your books,
Close your books,
Keep moving.
We are at school today.
2.4 Введення нових літер алфавіту Ee, Ff (P.B. Unit 2, Lessons 4,  p. 21). Використовуючи флеш-карти, вчитель промовляє літеру Ee, (Ff). Учні повторюють. Учитель демонструє написання літер на дошці. Учні вказівним пальцем обводять літери у підручнику. Далі вчитель малює літеру в повітрі. Учні повторюють.
2.5 Робота у робочих зошитах (WB, Unit 2, Lesson 4, Ex. 2, 3, p.15) учням.
·        Учитель пропонує обвести літери, назвати їх і дописати (Ex. 2)
·        Завдання: обвести літери в словах, розмалювати малюнки, вимовити звуки і слова (Ex.3)
2.6 Співаємо і танцюємо (ПЗ “English with Smiley”, “Songs”, “Robot Sam”)
На екрані мультимедійного проектора демонструється пісня Robot Sam. Учні танцюють, повторюючи рухи за роботом і співають:
Tee-lee-lee
Here I am
Tee-lee-lee
Robot Sam!
Up and down,
Round and round…
Come with me
To Toy-Toy-Land!

3. Закінчення уроку.
T: Smiley says: “Goodbye, children”.
Учні співають пісню “Goodbye Song”
(ПЗ “English with Smiley”, Unit 2, “Songs”).